listopad 09, 2014
wiktor
0
7717

3 sprawdzone sposoby na pozbycie się mrówek z ogrodu.

Projekt już zakończony. Dzisiaj sadzę pierwsze drzewa. Brzozy pożyteczne w odmianie ”Doorenbos”. Wyobraź sobie, że za nimi będzie czarna ściana eksponująca biel ich kory. Wiem, że w tym momencie ciężko to zobaczyć:)
Przy okazji, muszę Ci się do czegoś przyznać. Nie przepadam za mrówkami. Oczywiście doceniam ich inteligencję, świadomość zbiorową i niebywałą siłę. Jednak akceptowanie mocnych ukąszeń nie przychodzi mi lekko.
Niestety razem z bryłami korzeniowymi brzóz do ogrodu przywędrowały popularne rude mrówki. Małe, dotkliwie gryzące wścieklice zwyczajne.
Teraz pozostaje pytanie, czy zostawić je w ogrodzie, czy naruszając ekosystem ”unieszkodliwić”.
Jak więc pozbyć się mrówek z ogrodu?

1. Jest jedna przerażająca metoda. Zalewanie gniazd wrzątkiem.

Nie rozpisuje się na temat tego rozwiązania…

2. Traktując insektycydem kontaktowym.
(KAPO, POLCYP 0,4 SL, Mrówkofon, ANT-STOP-przeciw mrówkom, Mrówkiller, AgrEvo-Pylisty preparat przeciw mrówkom, AgrEvo-Płynny preparat przeciw mrówkom”, )

3. Zastawiając pułapkę.

Widzisz mrówki, ale nie wiesz skąd się biorą? Zastaw przynętę z wolno działającym środkiem owadobójczym. Dla spotęgowania działania wymieszaj go ze słodkikm syropem. Wylej miksturę na ścieżce mrówek. Będzie ona pokarmem, zanoszonym przez zbieraczki prosto do gniazda.
Najmocniejsze działania mają: Faratox, Faratox B, Lafarex K. Zawierają one metopren – preparat hormonalny, hamujący rozwój larw i poczwarek.
Następne pokolenie samic, których matki zażyły trutkę, staną się bezpłodne.
Brzmi to równie makabrycznie jak traktowanie wrzątkiem, dlatego ja wybieram metodę nr. 4.

4. Kochasz żywe istoty. Uodparniasz się na jad:)

https://www.youtube.com/watch?v=rVnMvhrEaEg

0 komentarze

Zostaw komentarz