Lip 31, 2016
wiktor
0
2823

Tylko Merbau.

Przy wyborze drewna do tej realizacji nie mogło być kompromisów.
Tylko efekt uzyskany na wizualizacjach mógł być zadowalający. Przeszukując ofertę klienci zdecydowali się na Merbau.
Występujące w lasach tropikalnych Azji i wysp oceanu Spokojnego : Intsia bijunga Kuntze i Intsia palembanica Miq cechują się niezwykłymi właściwościami.
Drewno w wyniku kontaktu ze światłem i tlenem zawartym w powietrzu zdecydowanie ciemnieje, zmieniając swoją barwę na ciemny brąz. Rysunek drewna wzbogacają czarne pasy utworzone przez przecięte wzdłużnie duże naczynia.
Zachwyciła mnie jego wielowątkowość kolorystyczna. Miejscami mieni się żółcią, wpadającą w złote połyski (Anglicy nazywają je złotymi cętkami). Nie sposób oderwać od niego wzroku.
Pod względem właściwości jest bardzo stabilnym wymiarowo drewnem( porównywalnie z Teakiem). Ze względu na wysokie właściwości mechaniczne nazywany jest również moluckim drewnem żelaznym.
Jest odporne na działanie grzybów i owadów, co sprawia, że w swojej ojczyźnie jest używane na zewnątrz np. na pale falochronów czy do wyrobu podkładów kolejowych. Przypominam, że nasze rodzime gatunki- dąb, sosna muszą być w tym celu impregnowane szkodliwym Kreozotem węglowym.
Taras czeka na montaż. Z Drewna Intsia powstanie ławka oraz rama zielonego obrazu.

Kategoria

0 komentarze

Zostaw komentarz